Osiągnięcia
::Bieżące
::Archiwum

Co słychać u naszych absolwentów?
::Nasi absolwenci Aktualności


  Bartłomiej Kiecana jako młody polski artysta z wybitnymi osiągnięciami otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego bardzo prestiżowe stypendium Młoda Polska.
2018-05-05 23:24:14

Bartłomiej Kiecana uczeń naszej szkoły klasy I śr. w klasie trąbki u swojego ojca Pana Janusza Kiecany został laureatem XV edycji Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".

26 marca dyplomy stypendystom wręczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Uroczystość miała miejsce w Pałacu Rzeczypospolitej (Pałac Krasińskich), obecnie siedzibie zbiorów specjalnych Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Program Stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" jest przeznaczony dla młodych polskich artystów (do 35 roku życia), którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie, którą się zajmują. Może to być: film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr. Stypendium ma umożliwić laureatom dokonanie znaczącego postępu w ich karierze artystycznej. Pieniądze ze sty­pen­dium mogą być prze­zna­czo­ne na re­ali­za­cję wła­sne­go pro­jek­tu ar­ty­stycz­ne­go, zakup instru­men­tów i sprzę­tu nie­zbęd­ne­go do pracy, na stu­dia i re­zy­den­cje za­gra­nicz­ne.

Bartek swoje przeznaczy na zakup profesjonalnych trąbek.

Operatorem Programu od pierwszej edycji jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Do XV edycji Programu wpłynęło 637 wniosków. Po rozpatrzeniu ich przez Komisję stypendialną, minister przyznał stypendia 97 artystom. Łączna wartość stypendiów w XV edycji Programu "Młoda Polska" wyniosła 3 mln 919 tys. zł.

Bartek w latach 2012-2017 zostawał laureatem w ponad 50 konkursach dla instrumentów dętych. Jego najważniejsze osiągnięcia to: Grand Prix Międzynarodowego Konkursu dla trębaczy w Krapkowicach, I miejsce Międzynarodowego Konkursu w Brnie (Czechy), I miejsce Międzynarodowego Konkursu w Ostrawie (Czechy), Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie we Wrocławiu, Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu w Kielcach, trzykrotnie I miejsce Ogólnopolskiego Konkursu w Jaśle, dwukrotnie I miejsce Ogólnopolskiego Konkursu w Wadowicach, dwukrotnie I miejsce Ogólnopolskiego Konkursu w Krakowie, I miejsce podczas Ogólnopolskich Konkursów w Warszawie, Jaworznie i Opolu, pięciokrotnie laureat I miejsca Konkursu w Białej Podlaskiej i jeszcze wielu innych konkursów. Szczególnym osiągnięciem Bartka jest dwukrotny występ wraz z bratem Kacprem (fortepian) podczas koncertów w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Często zdarza się, że Kacper akompaniuje Bartkowi na fortepianie podczas występów konkursowych.Bartek szósty rok z rzędu jest także stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego.

Autor: administrator: wydrukuj :

: aktualności :


 Zapowiedzi

Stowarzyszenie
"Muzyka Art."
:: Statut
:: Dane
:: Dokumenty do pobrania


::Księga Gości
::Kontakt

Liczba wizyt:
: 1659080 :

Nasz Patron
Karol Szymanowski


::Mapa dojazdowa


Luty 2019
PnWtŚrCzPiSoNd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3