Osiągnięcia
::Bieżące
::Archiwum

Co słychać u naszych absolwentów?
::Nasi absolwenci



 Aktualności


« Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 »

  Sukcesy "dęciaków"
2006-06-07 16:46:49
Dnia 31 maja 2006 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się II Międzyszkolny Przegląd Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia .
Bardzo dobrze zaprezentowali się tam uczniowie naszej szkoły.

Wśród laureatów znaleźli się:

instrumenty dęte drewniane:

- I miejsce w grupie II - Patrycja Pióro z klasy fletu p. Henryka Gila - akompaniowała p.Barbara Gil;
- III miejsce w grupie I - Rafał Wróblewski z klasy saksofonu p. Waldemara Skóry - akompaniowała p. Katarzyna Bubella;
- wyróżnienie w grupie I - Martyna Kyc z klasy fletu p. Henryka Gila - akompaniowała p.Barbara Gil;

instrumenty dęte blaszane :

- II miejsce w grupie I - Arkadiusz Sokołowski z klasy trąbki p. Jarosława Niedzieli - akompaniowała p. Katarzyna Bubella;
- wyróżnienie w grupie I - Radosław Sokołowski z klasy waltorni p. Beaty Syczuk - akompaniowała p. Katarzyna Bubella;

Uczniom i nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.
Autor: administrator: wydrukuj :

  XI Regionalny Przegląd Skrzypcowo-Wiolonczelowy.
2006-05-30 08:39:15
W dniu 20 maja 2006 r. w Auli PSM w Zamościu odbyły się XI Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Skrzypiec i Wiolonczeli Szkół Muzycznych I stopnia.
Wystąpiło 37 uczniów z 12 szkół muzycznych regionu lubelskiego, których oceniało Jury pod przewodnictwem Pana Profesora Bartosza Bryły z Akademii Muzycznych w Poznaniu i Wrocławiu.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: skrzypiec i wiolonczeli. Każda kategoria podzielona została na 3 grupy.

Nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

Wyróżnienie w grupie I skrzypiec - Sowa Sylwia, nauczyciel pani Gabriela Zielińska, akompaniowała pani Ewa Jabłońska.

II miejsce w grupie II wiolonczel - Karol Pieniak, nauczyciel pan Piotr Pieniak, akompaniowała pani Ewa Gajewska.

II miejsce w grupie III wiolonczel - Aleksandra Zwolan, nauczyciel pan Piotr Pieniak, akompaniowała pani Ewa Gajewska.


Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów Przeglądu:

Skrzypce - Grupa I :

I miejsce - Budzyńska Zuzanna - PSM Radzyń Podlaski (naucz. Siepsiak Anna)
II miejsce - Maińska Anna - OSM Lublin (naucz. Ostańska (...)
 

:: pokaż całość ::
Autor: administrator: wydrukuj :

  Skrzypcowe warsztaty metodyczne.
2006-05-30 08:15:44
Dnia 19 maja 2006 r.w naszej szkole odbyły się regionalne warsztaty metodyczne dla nauczycieli i uczniów klas skrzypiec z profesorem Bartoszem Bryłą z Akademii Muzycznych w Poznaniu i Wrocławiu.

Tematem tego spotkania była "Praca nad warsztatem technicznym skrzypka". Uczestniczyło 11 uczniów ze szkół muzycznych w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.

Prowadzący warsztaty skupił się na trzech bardzo istotnych problemach:

1. Układ i funkcjonowanie prawej ręki podczas gry.
2. Właściwe wydobycie dźwięku poprzez prostopadłe do strun prowadzenie smyczka i naturalne do płaszczyzny gry oparcie ręki i smyczka.
3. Zastosowanie techniki przygotowawczej w procesie uczenia się utworów.

W zakresie pierwszego punktu Profesor zwracał uwagę na naturalny układ palców na smyczku, gdyż często spotyka się zbyt szeroki układ palców na pręcie smyczka przez co następują pewne deformacje w funkcjonowaniu całej prawej ręki. Następny element tego zagadnienia dotyczy układu ręki w poszczególnych płaszczyznach gry, a w szczególności zbyt niski lub zbyt wysoki prawy łokieć co z drugiej strony skutkuje przesadnie wysokim lub niskim prawym przegubem.

Punkt drugi dotyczy problemów z wydobyciem dźwięku (...)
 

:: pokaż całość ::
Autor: administrator: wydrukuj :

  Sukcesy w Białej Podlaskiej.
2006-05-18 12:42:56
W dniach 11-12 maja 2006 r. w Białej Podlaskiej odbył się IX Podlaski Konkurs Instrumentów Dętych.

Uczniowie rywalizowali osobno w dwóch kategoriach:
instrumentów dętych drewnianych oraz instrumentów detych blaszanych.
Ponadto podzieleni byli na kilka kategorii wiekowych.

Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Pana prof. Romualda Gołębiowskiego z Akademii Muzycznej w Warszawie.


Nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody:

I miejsce w grupie III - Małgorzata Marchwiana kl. II śr. klarnet,
nauczyciel Pan Henryk Tomiło, akompaniował Pan Piotr Stopa.

I miejsce w grupie II - Radosław Sokołowski kl. II c.4 róg,
nauczyciel Pani Beata Syczuk, akompaniowała Pani Katarzyna Bubella.

II miejsce w grupie I - Martyna Kyc kl. I c.4 flet,
nauczyciel Pan Henryk Gil, akompaniowała Pani Barbara Gil.

II miejsce w grupie II+III - Jakub Tybulczuk kl. II śr. saksofon,
nauczyciel Pan Waldemar Skóra, akompaniował Pan Arkadiusz Twarożek.

II miejsce w grupie III - Wojciech Juszczak kl. śr. trąbka,
 (...)
 

:: pokaż całość ::
Autor: administrator: wydrukuj :

  Sukces pianistów
2006-05-10 12:32:57
W dniu 26 kwietnia 2006 r. w Radzyniu Podlaskim odbyły się X Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia.

Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie: młodszą i starszą.

Nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody:

Bartosz Zwolan z klasy VI c6 - I miejsce w grupie starszej, nauczyciel - pani Ewa Jabłońska.

Adrian Choduń z klasy IV c6 - II miejsce w grupie młodszej, nauczyciel - pani Tetyana Kukharuk.

Autor: administrator: wydrukuj :



 Zapowiedzi
::REKRUTACJA 2020/2021

Stowarzyszenie
"Muzyka Art."
:: Statut
:: Dane
:: Dokumenty do pobrania


::Księga Gości
::Kontakt

Liczba wizyt:
: 1977097 :

Nasz Patron
Karol Szymanowski


::Mapa dojazdowa


Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5