Osiągnięcia
::Bieżące
::Archiwum

Co słychać u naszych absolwentów?
::Nasi absolwenci[Konkurs Boccheriniego - II edycja]

 Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. L. Boccheriniego - II edycja [2006]

    3 czerwca 2006 r., po wcześniejszych eliminacjach w innych miastach, rozpoczęła się w Zamościu, trwająca całe trzy dni, prawdziwa "olimpiada wiolonczelistów". W Komisji II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. L. Boccheriniego zasiadały znakomitości : prof. Witold Herman przewodniczący - AM Kraków, prof. Stanisław Pokorski - A.M. Poznań, prof. Paweł Głombik - AM Katowice, mgr Bartosz Koziak - Warszawa i sekretarz jury mgr Beata Buczek - PSM I i II st. Zamość. W dwóch etapach konkursu łącznie, wysłuchano 64 prezentacji obowiązujących Sonat C-dur i F-dur Luigi Boccheriniego, również w rzadko spotykanej wersji oryginalnej, tzn. z II vc. realizującą partię basso. Sonaty w ten sposób (preferowany na świecie przez wielbicieli Boccheriniego, bo przenoszący prawdę o jego utworach), wykonywane były w opracowaniu prof. Ivana Monighettiego (cembalo - prof. Marta Czerny - Kaczmarska).
   W Auli zamojskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia wystąpiło 32 solistów i 21 duetów wiolonczelowych z: Krakowa, Zamościa, Bydgoszczy, Nysy, Tarnowa, Bytomia, Poznania, Wrocławia, Inowrocławia, Opola, Warszawy, Lublina, Gdyni, Gdańska, Katowic, Konina, Żorów i Częstochowy. Wieczór 4 VI po ogłoszeniu wyników I Etapu, spędziliśmy odpoczywając przy kolacji, tańcach i muzyce (oczywiście włoskiej) w restauracji Green Pub.
   Przed południem 5 VI, tym razem w Sali Koncertowej Polskiej Orkiestry Włościańskiej, jedenastu finalistów walczyło przed komisją o laury konkursowe, a doprawdy było o co rywalizować. Tego samego dnia, po koncercie najmłodszego jurora konkursu wiolonczelowego, gwiazdy festiwalu Bartosza Koziaka (laureata bez mała kilku prestiżowych, międzynarodowych konkursów wiolonczelowych, np. w Pradze, Warszawie, Moskwie czy Monachium) nastąpiła długo wyczekiwana chwila.

   Było uroczyście, wytwornie i bardzo emocjonująco. Nagrody, dyplomy i "Grafitowego Boccheriniego" wręczali zaproszeni goście, a pośród nich sama Wiceprezydent Miasta Zamościa Iwonna Stopczyńska oraz dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jadwiga Machulewska. Znanemu urokowi Zamościa, czarującej muzyce Luigi Boccheriniego, a przede wszystkim trosce władz i sponsorów zawdzięczamy, że ta barwna i oryginalna impreza ponownie się odbyła. Metaforycznie można powiedzieć, że dzięki nim serce polskiej wiolonczeli zabiło po raz drugi w Zamościu, bowiem już drugi rok z rzędu centrum muzyki Boccheriniego w Polsce było nie gdzie indziej, a właśnie tutaj.
Wręczono nagrody uczniom i ich nauczycielom: kino domowe, przenośne odtwarzacze DVD z monitorem typu laptop, sprzęt do odtwarzania muzyki, stojaki pod wiolonczele i inne. Zwyciężczyni ufundowano uczestnictwo w Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Muzycznym w Zamościu, w sierpniu 2006 roku, w klasie prof. Tomasza Strahla. Wszyscy Laureaci zostali zaproszeni na XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu. 30 czerwca w pięknym, zabytkowym kościele Św. Elżbiety, zaprezentowali tam ponownie Sonaty C-dur i F-dur L. Boccheriniego, w wersji oryginalnej (z II vc. realizującą partię basso), a także Suity J. S. Bacha.

Wszystkim, którzy pomagali Stowarzyszeniu Miłośników Sztuki " Boccherini" i PSM I i II st. w Zamościu im. K. Szymanowskiego w organizacji konkursu, a szczególnie Władzom , Fundatorom i Sponsorom - DZIĘKUJEMY !!

Bożena Gałczyńska-Szurek
Dyrektor Festiwalu

Laureaci II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. L. Boccheriniego w Zamościu:

I Miejsce:
prof. Stanisław Pokorski
Dominika Pawlik - kl. V OSM II st. Poznań
(Sonata F- dur)

II Miejsce:
mgr Aleksandra Stopa
Ćmiel Maria - kl. III SSM II st. Żory
(Sonata C-dur)

III Miejsce:
mgr Jadwiga Ewald
Małgorzata Muzaj - kl. II OSM II st. Gdańsk
(Sonata C-dur)

Nagroda Stowarzyszenia Miłośników Sztuki "Boccherini":
Jan Czaja - kl. III POSM II st. Poznań
mgr Tomasz Lisiecki
(Sonata C-dur)

Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie Sonaty z II vc. basso:
mgr Aleksandra Stopa
Dominika Kontny - kl. II SSM II st. Żory
Maria Ćmiel (II vc basso) - kl. III SSM II st. Żory
(Sonata C-dur z II vc. basso)

Nagroda za wyróżniające wykonanie Sonaty z II vc. basso:
Julia Malik kl. IV OSM II st. Kraków
Magdalena Jamroz (II vc. basso) kl. III PSM II st. Zamość
mgr Renata Gąsiorek - Kraków
mgr Bożena Gałczyńska-Szurek - Zamość
(Sonata F- dur z II vc. basso)

Wyróżnienia dyplomami:

1. Aleksandra Pykacz - kl. II SSM II st. Gdynia
mgr Jadwiga Rudka-Stefaniak
(Sonata C-dur)

2. Jan Czaja - kl. III POSM II st. Poznań
mgr Tomasz Lisiecki
(Sonata C-Dur)

3. Julia Malik - kl. IV OSM II st. Kraków
mgr Renata Gąsiorek
(Sonata F-dur)


 Zapowiedzi

Stowarzyszenie
"Muzyka Art."
:: Statut
:: Dane
:: Dokumenty do pobrania


::Księga Gości
::Kontakt

Liczba wizyt:
: 1741389 :

Nasz Patron
Karol Szymanowski


::Mapa dojazdowa


Czerwiec 2019
PnWtŚrCzPiSoNd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30