Osiągnięcia
::Bieżące
::Archiwum

Co słychać u naszych absolwentów?
::Nasi absolwenci[samorząd szkolny]

 Samorząd Uczniowski

    Witajcie na stronie Samorządu Uczniowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Działamy w systemie 2 - letniej kadencji. Opiekunem od 1995 r. do X 2006 r. była pani Ewa Gajewska, nauczyciel klasy fortepianu. Od X 2006 r. opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Anna Cios, nauczyciel przedmiotów kształcenie słuchu, audycje muzyczne i chór.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020:


Przewodniczący: Mateusz Bogiel

Zastępca: Karol Ostasz

Członkowie Samorządu:

Kacper Kiecana
Karina Kozak
Dorota Kleban
Kacper Kołodziej
Anna Szaruga
Maja Panas - KaźmierczakOpiekun Samorządu: Anna Cios
pani Ewa Gajewska
[ poprzedni opiekun ]
pani Anna Cios
[obecny opiekun]Z tej racji, że dla młodzieży jest to druga szkoła obok szkoły powszechnej, naszą główną powinnością jest integracja środowiska uczniowskiego. Osiągamy to poprzez różne działania: społeczne i rozrywkowe.

Uczestniczyliśmy poprzez podanie naszych pomysłów w tworzeniu ważnych dokumentów szkoły, m. in. Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania, Regulaminu Szkoły, Regulaminu Samorządu Szkolnego, Misji i Wizji Szkoły. Przeprowadziliśmy Mierzenie Jakości przeprowadzając ankietę na losowo wybranej grupie młodzieży o tematyce "Integracja Środowiska Szkoły Muzycznej poprzez działania Samorządu Szkolnego".

Posiadamy też gazetę szkolną o tytule "M jak Muzyk" (dawniej "Ad libitum" i "Dolce") i jak sama nazwa wskazuje, powstaje w przypływach weny twórczej uczniów. Bywają lata tłuste, gdy numery ukazują się co miesiąc. Obecnie są lata chude. W gazecie znajdują się artykuły uczniów i nauczycieli, eseje, felietony, opowiadania, wiersze, humor i rozrywka. Prezentujemy okładki wybranych numerów.

Zajmujemy się też przyjemną strona naszej działalności, mianowicie organizacją dyskotek z okazji Dnia Chłopaka, Andrzejek, powitania wiosny i co tylko komu przyjdzie do głowy. Przy tej okazji świetnie się integrujemy, ponieważ sami z opiekunem jesteśmy odpowiedzialni za zakup poczęstunku, przygotowanie sali, dekoracje, muzykę, wymyślenie i prowadzenie wróżb i konkursów oraz sprzątnięcie po zabawie.

Pamiętamy o życzeniach z okazji Dnia Edukacji, Dnia Kobiet jak również o życzeniach świątecznych, które urozmaicamy małym koncertem.

Pamiętamy także o zmarłych nauczycielach, zapalając znicze i oddając im hołd przy okazji Święta 1-go listopada i obchodach jubileuszowych.

Corocznie w styczniu współorganizujemy choinkę szkolną. Kupujemy nagrody i wymyślamy konkursy dla "małych i dużych". 

Wiosną, kiedy w rozpoczyna się sezon przeglądów i konkursów, a każdy zajęty jest ćwiczeniem najwyższej formy, znajdujemy też czas na pracę społeczną. Pomagamy przy organizacji konkursów, które odbywają się w naszej szkole. Prowadzimy tam barek dla gości, pomagamy na portierni, prowadzimy konferansjerkę, pomagamy w przygotowaniu uczestników do wejścia w prawidłowej kolejności.


 Zapowiedzi

Stowarzyszenie
"Muzyka Art."
:: Statut
:: Dane
:: Dokumenty do pobrania


::Księga Gości
::Kontakt

Liczba wizyt:
: 2154960 :

Nasz Patron
Karol Szymanowski


::Mapa dojazdowa


Styczeń 2021
PnWtŚrCzPiSoNd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31