Lekcje odwołane: Pani Ewa Gajewska 28.11.2022 r. - 10.12.2022 r.; Pani Magdalena Magoń 02.12.2022 r. - 06.12.2022 r.; Pani Tatiana Kucharuk 05.12.2022 r. - 07.12.2022 r.; Pani Izabela Jabłońska 05.12.2022 r. - 07.12.2022 r.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Galeria

Samorząd Uczniowski

Witajcie na stronie Samorządu Uczniowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Działamy w systemie 2 -letniej kadencji. Opiekunem od 1995 r. do X 2006 r. była pani Ewa Gajewska, nauczyciel klasy fortepianu. Od X 2006 r. opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Anna Cios, nauczyciel przedmiotów kształcenie słuchu, audycje muzyczne i chór.

 

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023:

 

Korzeniowska Karina – przewodnicząca 

Kozak Karina 

Paterska Agata 

Churzępa Karol 

Bekier Daniel 

Horoszkiewicz Katarzyna 

Nadolska Gabriela 

 

          

 pani Ewa Gajewska                               pani Anna Cios
 [poprzedni opiekun]                            [obecny opiekun]

 

Z tej racji, że dla młodzieży jest to druga szkoła obok szkoły powszechnej, naszą główną powinnością jest integracja środowiska uczniowskiego. Osiągamy to poprzez różne działania: społeczne i rozrywkowe.

Uczestniczyliśmy poprzez podanie naszych pomysłów w tworzeniu ważnych dokumentów szkoły, m. in. Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania, Regulaminu Szkoły, Regulaminu Samorządu Szkolnego, Misji i Wizji Szkoły. Przeprowadziliśmy Mierzenie Jakości przeprowadzając ankietę na losowo wybranej grupie młodzieży o tematyce "Integracja Środowiska Szkoły Muzycznej poprzez działania Samorządu Szkolnego".

Posiadamy też gazetę szkolną o tytule "M jak Muzyk" (dawniej "Ad libitum" i "Dolce") i jak sama nazwa wskazuje, powstaje w przypływach weny twórczej uczniów. Bywają lata tłuste, gdy numery ukazują się co miesiąc. Obecnie są lata chude. W gazecie znajdują się artykuły uczniów i nauczycieli, eseje, felietony, opowiadania, wiersze, humor i rozrywka. Prezentujemy okładki wybranych numerów.

 

                

    

 

Zajmujemy się też przyjemną strona naszej działalności, mianowicie organizacją dyskotek z okazji Dnia Chłopaka, Andrzejek, powitania wiosny i co tylko komu przyjdzie do głowy. Przy tej okazji świetnie się integrujemy, ponieważ sami z opiekunem jesteśmy odpowiedzialni za zakup poczęstunku, przygotowanie sali, dekoracje, muzykę, wymyślenie i prowadzenie wróżb i konkursów oraz sprzątnięcie po zabawie.

 

            

 

Pamiętamy o życzeniach z okazji Dnia Edukacji, Dnia Kobiet jak również o życzeniach świątecznych, które urozmaicamy małym koncertem.
Pamiętamy także o zmarłych nauczycielach, zapalając znicze i oddając im hołd przy okazji Święta 1-go listopada i obchodach jubileuszowych.

 

            

 

Corocznie w styczniu współorganizujemy choinkę szkolną. Kupujemy nagrody i wymyślamy konkursy dla "małych i dużych". 

 

            

 

Wiosną, kiedy w rozpoczyna się sezon przeglądów i konkursów, a każdy zajęty jest ćwiczeniem najwyższej formy, znajdujemy też czas na pracę społeczną. Pomagamy przy organizacji konkursów, które odbywają się w naszej szkole. Prowadzimy tam barek dla gości, pomagamy na portierni, prowadzimy konferansjerkę, pomagamy w przygotowaniu uczestników do wejścia w prawidłowej kolejności.

 

Data dodania: 2021-02-23 15:17:27
Data edycji: 2022-11-10 16:52:11
Ilość wyświetleń: 878
Bądź z nami:
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej